Επική πρόκριση του Παναθηναϊκού στα πλέι οφ του Champions League -Απέκλεισε τη Μαρσέιγ 5-3 στα πέναλτι!

Μια επική πρόκριση στα πλέι οφ του Champions League πανηγύρισε ο Παναθηναϊκός, επικρατώντας της Μαρσέιγ στη διαδικασία των πέναλτι!

Οι «πράσινοι» κέρδισαν 5-3 στα πέναλτι και έτσι πέρασαν στα πλέι οφ, όπου θα αντιμετωπίσουν την Μπράγκα, με στόχο την πρόκριση στους χρυσοφόρους ομίλους του Champions League.

Μλαντένοβιτς 5-3

Οι «πράσινοι» βρέθηκαν να χάνουν με 2-0 από το ημίχρονο, ωστόσο στην επανάληψη ισορρόπησαν το παιχνίδι και κατάφεραν να μειώσουν σε 2-1 με εύστοχο πέναλτι του Ιωαννίδη, που σε συνδυασμό με το 1-0 του πρώτου αγώνα έστειλε το ματς στην παράταση.

Εκεί, δεν σημειώθηκε κάποιο γκολ (ένα που πέτυχε η Μαρσέιγ ακυρώθηκε ορθώς ως οφσάιντ) και έτσι οδηγηθήκαμε στα πέναλτι. Πηγή: Protothema.gr