Εύβοια: Το Σαββατοκύριακο κρίνεται το μέλλον διοικητών -υποδιοικητών των ΥΠΕ και Νοσοκομείων- Περνάνε εξετάσεις …
Κοινοποίησε:
Κοινοποίησε:
Το Σαββατοκύριακο 30 και 31 Μαρτίου θα διεξαχθεί η γραπτή ηλεκτρονική εξέταση των υποψηφίων για την κάλυψη των θέσεων διοικητών και υποδιοικητών των Υγειονομικών Περιφερειών, καθώς και διοικητών και αναπληρωτών διοικητών νοσοκομείων. Είναι η πρώτη φορά που οι υποψήφιοι και υποψήφιες θα δώσουν γραπτές εξετάσεις. Πάντως η τελική επιλογή θα είναι του Υπουργού Υγείας.