Δήμος Χαλκιδέων-Τώρα: Ο Εσπερινός στον Ι.Ν. Αγίου Γεωργίου στη Δροσιά για την αυριανή εορτή του Αγίου Γεωργίου (φωτο)
Κοινοποίησε:
Κοινοποίησε:
Πλήθος κόσμου κάθε ηλικίας έχει κατακλύσει την εκκλησία, ενώ με το πέρας του εσπερινού θα πραγματοποιηθεί η λιτανεία της εικόνας. Μεγάλο γλέντι θα ακολουθήσει αμέσως μετά στον προαύλιο χώρο του ναού όπου ο επιμορφωτικός σύλλογος Δροσιάς θα αναβιώσει το 200 ετών έθιμο το “Χοροστάσι”.