Ευβοϊκός Γ.Α.Σ.: Με μετάλλια επέστρεψαν οι “μικροί” κολυμβητές– κολυμβήτριες του
Κοινοποίησε:
Κοινοποίησε:
Σε μία όμορφη διοργάνωση, το Acropolis junior, της Κολυμβητικής Ομοσπονδίας Ελλάδος, συμμετείχε ο Ευβοϊκός Γ.Α.Σ. το Σαββατοκύριακο 11 – 12 Μαϊου στο Ολυμπιακό Κολυμβητήριο (ΟΑΚΑ) με την συμμετοχή περισσότερων από 1000 «μικρών» κολυμβητών – κολυμβητριών των προαγωνιστικών κατηγοριών (10 – 11 – 12 ετών) από όλη την Ελλάδα. Ο Ευβοϊκός Γ.Α.Σ. συμμετείχε με τριάντα αθλητές – τριες κατακτώντας 3 μετάλλια και θέσεις στην οκτάδα των αγωνισμάτων τους, κατατάσσοντας την ομάδα στην 17η θέση από τα 52 σωματεία που βαθμολογήθηκαν.